Šveđanin svladao Austrijanca i osvojio Margaritu

U Nerežišćima povodom proslave nebeskog zaštitnika mjesta Sv. Margarite održan je Međudržavni tradicionalni turnir u stolnom tenisu

U Nerežišćima na  otoku Braču održan je tradicionalni turnir u stolnom tenisu u apsolutnoj pojedinačnoj kategoriji. Iako je broj prijavljenih igrača bio skoro dvostruko manji nego prethodne 2022. godine, igrački brojčano smanjen, ali kvalitetom itekako zanimljiv. Turnir je bio međunarodni jer su prijave za nastup izvršili igrači iz Švedske, Austrije, Crne Gore, Srbije i Hrvatske. Na turniru otok Brač su predstavljali 4 igrača iz Postira, 2 iz Supetra, 1 iz Miraca, 1 iz Donjeg Humca i tek samo jedan domaćin i to najmlađi član iz Nerežišća. Prava je šteta da od 8 aktivnih stolnotenisača iz Nerežišća nitko nije izvršio prijavu za sudjelovanje na Margarita Kupu. A ujedno mjesto Nerežišća je bilo i pokrovitelj turnira, te su osigurane nagrade i uspomene prvoplasiranim igračima, isto kao i napitci i kolači za sve sudionioke turnira, tijekom cijelog turnira. Organizator turnira Nikola Kašić također spada boravištem pod općinu Nerežišća, ali s razlogom se nije prijavio jer je ipak velika razlika u kvaliteti između njega "profi" igrača i ostalih amatera, te bi vjerojatno s lakoćom kao i prošle godine osvojio turnir Svete Margarite. Preme očekivanju Ivan Kusanović iz Supetra od otočana dogurao je najdalje osvojivši treće mjesto. Najbolji brački stolnotenisač Kusanović je i lani bio treći na Svetoj Margariti, podsjetimo se, prva dva mjesta osvojili su Nikola Kašić kao osvajač, zatim drugo mjesto zauzeo Ilija Tomić iz Zagreba. Na ovogodišnjoj "Margariti 2023." prvo mjesto pripalo je Šveđaninu Andonu Pavleskom, dok je drugu poziciju zauzeo Austrijanac Torsten Kraus. U utješnoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Frane Kalebić iz Splita. Ove godine u jednodnevnom natjecanju na tri "profi" stola, natjecanje je bilo itekako zanimljivo i neizvjesno.

Autor: Nikša Juričević